panorama3

panorama3

utorok 10. júla 2012

Zásoby na zimu

Dnes bol zase veľmi horúci, ale krásny deň. U nás nezaprší a nezaprší. 
Je veľmi sucho a to polievanie je len taká záplata, no predsa účinnejšia ako nič. Skoro každý deň sa mi moja záhradka odvďačuje  takouto úrodou. Naraz toho nie je možno veľa ...ale za dva-tri mesiace sa toho nazbiera na krásnu  zásobu na zimu. Dnes bolo najviac malín, dve a pol kila, kilo egrešov a dve kila čierných ríbezlí.  Ešte nejaké  uhorky a fazuľka :-) Uhorky oberám každe ráno.
Manžel mi pomohol všetko odšťavniť, zasypala som odšťavnené ovocie jednotlivo cukrom a do zajtra musí odstáť v chlade. Hneď ráno sa pustím do varenia. Bude z toho domáci džemík, na ktorý sa už tešíme, mňam.
Černice sú ešte  nedozreté, a to je dobre, lebo by som to naraz všetko nezvládala. Na černice sa najviac teším ja, mam ich najradšej. Manžel sa vyžíva teraz v malinách :-)) Levanduľa, záchrana ruží :-)

Dva druhy ľalioviek :-)

                                  Paradajky, uhorky a paprika pred polievaním...o chvíľku im už bude lepšie.
                                  Polievam skoro ráno pokiaľ ešte celkom nevyjde slnko.

                              Levanduľa  medzi ružičkami, je dobrá voľba. Ružičky tak nemajú votrelca, vošky.         
                              Osvedčilo sa mi to, doporučujem.

                             Hortenzia, stále v kvetináči, kôli suchu.
      Ďakujem že ste sa zastavili na mojom blogu, prajem všetkým krásny deň  :-))


4 komentáre:

 1. Mery, tolik ovoce a zeleniny z jedné zahrádky je naprosto úžasné. Já mám jen bylinky a letos poprvé zasazené lesní jahody, ale příští rok už budu také velká zelinářka, tedy aspoň doufám :-) Toužím po vlastníh rajčatech a chci zasadit rybíz černý, červený a možná i bílý a angrešt a hlavně kanadské borůvky. Když vidím tvojí zahrádku, říkám si, jak vše stíháš...Dům, zahradu, zavařování, tvoření všeho druhu a šití? Prozraď mi to tajemství, prosím :-) Jinak musím říct, že mám také levanduli u růžiček, ale vetřelce, mšice, na růžičkách bohužel mám, nějak to u nás nefunguje :-( A déšť je u nás právě teď, tedy bouřka, buší mi do střešních oken, že se až bojím,aby mi je nevysklil. Tráva po takovém dešti roste sama a mohla by se sekat dvakrát za týden. Přeji tobě, ale i tvé zahradě, také trochu toho děštíku, abys nemusela tolik zalévat:-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Peti, určite mi neuveríš ale keď si písala tie riadky tu na blogu, myslela si to fakt vážne s tým dáždikom pre našu záhradku, lebo po dlhom čase sucha u nás zapršalo :-)))Veľmi sa z neho tešíme...tráva očividne po nočnom pršaní ožila inak ako po mojom polievaní, aj všetko ostatné zdvihlo hlávky :-) A tu úžitkovú záhradku Ti srdečne prajem. Je to na nezaplatenie...nemáme veľký pozemok ale mame tam zo všetkého po troške. Biele ríbezle, červené aj čierne, kanadske borovky, žlté a červené maliny,rôzne hrozna, jahody,proste zo všetkého troška. A keď toto všetko čo robíš,robíš s láskou preto že to chceš, nie musíš, tak tam tajomstvo nieje. A ešte keď sa nájde aj taký niekto ako napr...Ty že si toho tak isto všíma a zaujíma ho to...no o to viac ma to poháňa :-)) Ďakujem Peťka :-)Máš to aj Ty nádherné, len iné...

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Mery, nádherná úroda a aj fotky! :-) Tiež Ti prajem krásny dník a okrem slniečka aj toho dažďu viac. U nás tiež už konečne popršalo, aj teraz je pod mrakom, aspoň nie je tak horúco :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ďakujem Yvett, potešilo. Aj u nas sa drží chvíľami pod mrakom, tak dúfam že ešte zaprší. Teraz som prišla zo záhrady, dalo sa konečne očistiť zeleninku od buriny, nádherne to šlo aj s korienkami :-))Krásny deň prajem.

  OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...